Tribe Girls

Milé dievčatá, študentky, prípadne rodičia

otvárame nový kurz, ktorý je odnožou obľúbeného kurzu Tribe women, no tentokrát vytvorené na mieru pre:
* dievčatá vo veku 17 – 23 rokov
* dievčatá vo veku 13 – 16 rokov.

Ak sa nachádzaš v tejto vekovej kategórii, rada ti ukážem, že svoje telo ešte nepoznáš, tak ako by si mohla a chcela.

Tréningy sú pre teba viac než s istotou vhodné. Stačí sa len prihlásiť na linda.vlachova@thetribe.sk

ČO BUDEME ROBIŤ?
Čakajú ťa rôzne zábavné cvičenia a pohybové hry (neboj, nie také ako bývajú na telesnej :D), pomocou ktorých spoznáš seba samú na ďalších úrovniach. Budeme pracovať na tom, aby si sa cítila lepšie sama zo seba a zo svojho tela, bola silnejšia ako fyzicky, tak aj mentálne. Pomocou tréningov nadobudneš lepšiu motoriku, koordináciu, budeš ohybnejšia, uvoľnenejšia, pozornejšia, vnímavejšia, sebavedomejšia, ženskejšia. Budeme sa učiť pohybové princípy na základe rôznych hier a sekvencií. Budeme pracovať s napätím aj uvoľnením, s telom aj mysľou, dokonca aj s emóciami, ktoré v sebe potláčame, plus si vysvetlíme veľa vecí “z našeho babskeho sveta”, ktorý je plný zaujímavostí, ktoré sa v škole neučia. 😛
A TO NAJDÔLEŽITEJŠIE… BUDE ŤA TO FAKT BAVIŤ.

KEDY SA KURZ ZAČÍNA?
S kurzom začíname 9.4.2019 a končíme 30.5.2019 (8 tréningov)

KEDY SA KONAJÚ HODINY?

UTOROK: 16:00
(dievčatá vo veku 17 – 23 rokov)

ŠTVRTOK: 16:00
dievčatá vo veku 13 – 16 rokov.

CENA KURZU:
študent: 48 Eur
neštudent: 64 Eur

Prihlasovanie a otázky:
linda.vlachova@thetribe.sk


Môj príbeh:


“Pamätám si na časy, keď som bola puberťáčka. Nikdy som nebola tanečný typ. Spolužiaci mi hovorili, že som drevo a moje ruky a nohy lietali kade tade, len nie do rytmu (vid. ilustrácia 01) . Nebola som ani žiadna gymnastka, ktorá sa dotkne hlavou svojho kolena alebo urobí špagát. Ledva som sa dotkla rukami svojich kolien a keď som sedela, moje telo ma prevažovalo dozadu (vid. ilustrácia 02). Pri slove “stojka” alebo “mlynské kolo” sa mi zvieralo hrdlo a zaplavila ma panika.

Ani pri vybíjanej som nebola najväčšia hviezda, no tá ma aspoň BAVILA, preto som sa vedela zlepšovať. Aj volejbal ma celkom bavil, no kvôli prístupu trénera som aj s tým prestala. Čo ma BAVILO najviac bol pouličný futbal s chalanmi na ihrisku, BAVILO ma rúčkovať na hrazdách ako opica a loziť po stromoch, byť spontánna a šialená. Nebola som dievča ako si ho mnohí predstavujú. Bola som taká malá “amazonka” s hlavou v oblakoch 😀

Z prestupom na strednú školu zmizli aj časy futbalu lebo už nebolo s kým hrať. Stará partia sa rozpadla, každý mal odrazu iné priority a môj pohybový svet ostal na úrovni nekvalitnej a nudnej hodiny telesnej výchovy, akú pravdepodobne zažívaš aj ty na svojej škole.
Prešli roky a na pohyb som úplne zanevrela.

Predstava, že by som mala ísť do posilky alebo si zabehať ma maximálne znechucovala. Maximálna nuda, všetci sa budú na mňa divne pozerať a hodnotiť ma. Nie ďakujem, radšej ostanem nemotorná.

Chcela som, aby ma pohyb bavil.

Teraz pohyb milujem, čo sa zmenilo?
V prvom rade moja motivácia. Keď som mala 17, môj priateľ začal cvičiť. Začal chodiť do posilky, časom aj na crossfit, parkour a robil všetky tie “fancy” gymnastické prvky s vlastným telom (vid. ilustrácia 03). Videla som ako sa mení jeho pohľad na svet, ako sa zlepšuje vo všetkom čo robí (nie len v pohybe) a to mal len 16 alebo 17 a ja som sa začínala cítiť akosi pozadu. Videla som, že ak sa nezačnem aj ja sama rozvíjať, nikam sa neposuniem a tým pádom ani náš vzťah sa nikam neposunie, ale postupne upadne. A tak som začala cvičiť s ním. Au…
Posilka ma príšerne nebavila. Dvíhať činky, robiť opakovania a série len na to, aby som vyzerala lepšie. To nebolo pre mňa. A ani pre neho, preto sa dal neskôr na parkour a postupne prešiel na iné zmysluplnejšie veci… bla bla bla…

… až sa stal trénerom. Tam kde trénoval sa robili tréningy “INAK”. Boli plné hier, zábavy, nikto nikoho nehodnotil, všetci boli príjemní, odrazu všetko dávalo zmysel.
Zamilovala som si to. Až vtedy som zistila (asi v mojich 20tich), že pohyb môže byť o niečom úplne inom ako si veľa ľudí myslí.
Popri zábave na tréningoch, ktorá bola pre mňa kľúčovou sa postupne časom upravila moja postúra (držanie tela), bola som silnejšia, ohybnejšie, viac vnímavá, rýchlejšia, mala som viac energie, menej stresu, cítila sa sebavedomejšie … a priatelia… pre mňa asi jeden z najväčších highlight-ov – zrazu som vedela o 100 stupňov lepšie tancovať a vnímať rytmus, mala som lepšiu koordináciu a motoriku. Nebolo to samozrejme zo dňa na deň, ale každým týždňom bola vidno zmena. Zmena na svojom tele, pohybe ale aj myslení.

O čo mi teraz týmto mojim príbehom ide?
Povedať vám, že sa to dá. Všetko sa dá. Či už rozprúdiť telo, aby bolo ohybnejšie, nabrať silu, aby bolo odolnejšie, naučiť sa hýbať ladnejšie, tanečnejšie, ženskejšie. Čokoľvek, čo si zmyslíš, NO HLAVNE! Že sa to dá robiť s CHUŤOU A VEĽKOU RADOSŤOU.

No a čo, že moja motivácia, začať niečo so svojim telom robiť vychádzala z toho, že si chcem udržať chalana? 😄 Je to jedno aký je dôvod. Potom neskôr si každí uvedomí, že to robí hlavne pre seba…

Teraz mám 26, tréningy vediem už nejakých pár rokov a rada by som ti predala svoje skúsenosti s pohybom 😉
Ukázala ti cestu, ktorá ťa navedie smerom k láske hýbať sa, poznať svoje telo skrz na skrz, byť ženskejšou, spokojnejšou, zdravšou, sebavedomejšou a hlavne SAMA SEBOU!

PS: Nie, pohyb nemusí byť trápenie.”

“Milujem infantilné obrázky” L.

Prihlasovanie a otázky:
linda.vlachova@thetribe.sk


Pravidlá kurzov:

 1. Dodržiavať presnosť pri príchode na hodiny a ostatné spoločne dohodnuté aktivity.
 2. Počas hodín budem adekvátne oblečený/oblečená ako to vyžaduje aktivita.
 3. Počas hodín budem dodržiavať disciplínu a budem tolerantný/tolerantná voči ostatným návštevníkom kurzu a účastníkom iných tréningov.
 4. Návštevník kurzu/workshopu je sám zodpovedný za svoje zdravie.
 5. V prípade zdravotných problémov budem lektora/lektorku informovať včas.
 6. V prípade plánovanej neprítomnosti budem organizátora informovať vopred.
 7. V prípade absencie je možné nahradiť si lekcie maximálne 2-krát a to formou individuálneho tréningu doplatením sumy podľa hodinovej sadzby trénera (napr.: hodinová sadzba je 30€ a po odrátaní kurzového poplatku 7€/h ostane výsledná suma 23€)
 8. Účastník má právo zrušiť objednávku bez akéhokoľvek príplatku do 24 hodín od zaplatenia účastníckeho poplatku. Objednávku je možné zrušiť len v písomnej forme (e-mailom). Organizátor kurzu/workshopu musí zrušenie potvrdiť tiež v písomnej forme.
 9. Účastnícky poplatok je nevratný po stanovenom časovom úseku. Účastník však môže poslať náhradníka, no musí vopred informovať organizátora najmenej 24 hodín pred začiatkom workshopu.
 10. Účastník nemôže odstúpiť a požiadať o vrátenie peňazí, ak už kurz/workshop začal.
 11. V prípade predčasného ukončenia kurzu zo strany organizátora kurzu bude účastníkom kurzu vrátená adekvátna časť školného k zrušeným hodinám kurzu.
 12. V prípade neuskutočnenia kurzu/workshopu bude účastníkom vrátená suma v plnej výške kurzu/workshopu.